#growUp!

Zaznacz stronę

Strona głównaMarketing oparty na danych6 odcinek: Jak reklamować się na Linkedin?

MoND 06 – Jak reklamować się na Linkedin?

 

Listen to „MoND 06 – Jak reklamować się na Linkedin” on Spreaker.

W kolejnym odcinku podcastu Marketing oparty na danych Sebastian wraz z zaproszonym gościem biorą na warsztat temat sieci reklamowej – ale tym razem w serwisie Linkedin.

Dlaczego akurat Linkedin? Jest to obecnie bardzo popularny serwis społecznościowy, zrzeszający profesjonalistów różnych dziedzin. Jak podają różne statystyki, w 2020 roku liczba aktywność użytkowników Linkedina przekroczyła 700 milionów.

Jest to platforma kojarzona głównie z działaniami HR – czyli poszukiwaniem pracowników bądź pracy. Zdecydowanie Linkedina można także określić mianem agregatora profesjonalnych i biznesowych treści. A skoro liczba użytkowników dynamicznie rośnie – to rozwija się także system reklamowy platformy.

I właśnie o tym, czy warto reklamować się w serwisie Linkedin i jakie biznesy wyciągną z niego najwięcej, rozmawiają Sebastian wraz z Krzysztofem Janosiewiczem, Starszym Specjalistą Google Ads i Linkedin Ads w Sempai. Krzysztof jest laureatem nagrody semKRK 2018 oraz finalistą Google Premier Partner Awards 2018 i 2019.

Przybliżony rozkład jazdy

5:00 Czy LinkedIn jest dobrym miejscem dla marek/firm/brandów, czy raczej dla osób prywatnych/pracowników? Czy jest coś takiego jak profile firmowe? Czy warto z nich korzystać w biznesie?
7:30 Czy Linkedin jest tylko dla B2B, czy też z obecności na nim skorzystają branże B2C?
10:30 Jakie cele biznesowe można realizować za pośrednictwem kampanii reklamowych na Linkedin? Sprzedaż, leady, zasięgi, budowanie marki czy coś jeszcze? Jak to wygląda od strony ustawień kampanii reklamowej?
11:30 Jak zbudować kampanię na Linkedin w oparciu o koncepcję lejka sprzedażowego? Jakie konkretne typy kampanii i formaty reklamowe odpowiadają poszczególnych etapom lejka? Czym się charakteryzują poszczególne typy kampanii i formaty reklamowe na Linkedin?
16:30 Jakie możliwości targetowania oferuje Linkedin i czym one się różnią od tych dostępnych w Google Ads?
18:30 Jaki jest minimalny próg wejścia, aby efektywnie reklamować się na Linkedin?
21:00 W jaki sposób rozliczamy się za emisję reklam na Linkedin i czy mamy do dyspozycji typowe modele efektywnościowe, takie jak: CPA czy CPS?
25:00 Czy w Polsce firmy zauważają coraz większy potencjał w promocji na Linkedin, co wpływa na wzrost konkurencji, a przez to – wysokości stawek w aukcji reklam?
26:00 Jak się przygotować do prowadzenia działań reklamowych na Linkedin? Jakie są obostrzenia Linkedin w obszarze materiałów wizualnych bądź samej komunikacji?
30:00 Czy Linkedin może wspierać także realizację celów firm lokalnych?
31:30 Na czym polega i jakie korzyści za sobą niesie możliwość targetowania reklam po stanowiskach zawodowych na Linkedin?
34:30 Jak skutecznie reklamować sie na Linkedin? Tips & Tricks
39:00 Jak analizować skuteczność prowadzonych działań w systemie reklamowym Linkedin?

Podcast znajdziecie m.in. na:

 

Jeżeli chcielibyście obejrzeć 6. odcinek Marketingu opartego na danych, udostępniamy też materiał wideo:

Zaufali nam