#growUp!

Zaznacz stronę

Strona głównaBlogAnalityka WebowaCo nowego słychać o GA4?

Coraz mniej czasu zostało do momentu, w którym Universal Analytics przestanie zbierać dane. Chcemy ułatwić Ci przejście na Google Analytics 4, dlatego przygotowaliśmy specjalne miejsce, w którym zbierać będziemy wszystkie najnowsze informacje o GA4. Dodaj ten wpis do ulubionych, a nie ominie Cię żadna nowinka o GA4!

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoja platforma e-commerce ma już gotową integrację z GA4 lub chcesz przekonać się, czy sam poradzisz sobie z wdrożeniem, sprawdź nasz poradnik Przesiądź się na Google Analytics 4! Wszystko o GA4.

EDIT: 11.05.2022

Koniec Universal Analytics (UA)

Google podało już oficjalną datę wyłączenia zbierania danych przez Universal Analytics – wydarzy się to 1 lipca 2023 (https://blog.google/products/marketingplatform/analytics/prepare-for-future-with-google-analytics-4/). Google zapowiedziało też, że zostawi możliwość przeglądania historycznych danych w UA jeszcze przez pół roku od wyłączenia zbierania, czyli do końca 2023.

Co będzie dalej? Na razie nie wiadomo. Jeśli ziści się czarny scenariusz, że Google potwierdzi, że wraz z początkiem roku 2024 znikną z kont Analytics usługi UA, to prócz migracji na GA4 będzie Cię czekać zebranie i zarchiwizowanie historycznych zbiorów danych z UA. A przypominamy, że nie da się tych danych tak po prostu importować z UA do GA4.

Joanna Horoszko